Tite Title

جزئیات مقالات

امتیاز بدهید
چیزهایی که باید درباره طلا بدانید

 

 

طلا یکی از قدیمی ترین فلزات شناخته شده در جهان است و از دیرباز محبوب بسیاری از افراد بوده است. طلا علاوه بر اینکه زیبایی دارد راه خوبی برای سرمایه گذاری نیز می باشد. این فلز گران قیمت در صنایع گوناگون و حتی پزشکی و داروسازی کاربرد دارد. شاید باور این موضوع که می توان از طلا در علم پزشکی و داروسازی بهره جست مشکل باشد اما حقیقت دارد.

این فلز در صنعت، به خصوص در صنعت الکترونیک بسیار پر کاربرد است، وسایل الکترونیکی به حالت جامد در ولتاژهای بسیار پایین، در نقاط تماس به آسانی فرسایش پیدا می کند و زنگ زده می شود. طلا به دلیل مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدن می تواند جایگزین مناسبی برای سایر فلزات باشد.

امروزه محققین در پی یافتن راه کارهای جدید با اثرات مضر کمتر در بدن انسان و صرفه اقتصادی در ساخت تولیدات پزشکی هستند و تا حدودی در این راه به موفقیت رسیده اند به طوری که از طلا در درمان سرطان با استفاده از خاصیت ضد تومور آن، ساخت روکش طلا و ردیاب زیستی استفاده می کنند.

فواید طلا برای سلامت

از دیرباز طلا در سلامت انسان نقش بسیار زیادی داشته است و دانشمندان ایرانی در مورد خواص درمانی این فلز بسیار سخن گفته اند. طلا دارای طبیعت گرم و تر می باشد که به قلب نیرو بخشیده و اگر با آن بر روی پوست داغ بزنند (در قدیم بین بعضی اقوام مرسوم بوده است) عفونتی در بر نخواهد داشت. اگر خانم هایی که مشکل چشم درد دارند با میل طلا به چشم خود سرمه بکشند، تا حد زیادی به رفع این دردهای مزمن کمک می کند.

پزشکان ژاپنی بر این باور بوده اند که اگر طلا را گرم کنند و به یکبار در آب سرد فرو ببرند، با خوردن این آب امراض بدن برطرف شده و شادابی روح را در پی دارد.

روش های قدیمی ایرانیان و تاثیر آن بر روی اروپایی ها

در زمان های گذشته در کشور ما هر گاه زنی می ترسید و یا به حالت غش و ضعف می افتاد، اطرافیان ظرف آبی می آوردند و تکه ای طلا (معمولا گردنبند) را در ظرف آب فرو می بردند و آن را به آن زن می دادند.  در قرن هجدهم اروپاییان از طریق فرهنگ های شرقی این روش را یاد گرفتند و آن را بر روی زنانی که ضعف بدنی داشتند آزمایش کردند و از کارایی بودن این روش مطمعن شدند. به همین دلیل طی تحقیقاتی ثابت کردند که این روند کاملا علمی است.

طلا در پزشکی مدرن

طلا یکی از با ارزش ترین ها در علم پزشکی است زیرا نه تنها اثرات منفی را در بدن انسان ایجاد نمی کند بلکه به دلایل سازگاری بالای زیستی، قابلیت انعطاف پذیری مناسب، پایداری در خوردگی، عدم واکنش شیمیایی با بدن یکی از بهترین گزینه ها می باشد.

این فلز هادی بسیار خوبی برای جریان الکتریسیته می باشد به همین دلیل در زیر میکروسکوپ الکترونی به راحتی قابل مشاهده است و به خاطر نرمی، کار با آن (شکل دادن و مسطح کردن) در زیر میکروسکوپ الکترونی جهت اعمال جراحی پیشرفته به راحتی صورت می گیرد.

استفاده تزئینی از طلا برای درمان بیماری های جسمی و روحی بسیار موثر است. بر اساس تحقیقات دانشمندان طلا برای خانم ها روند فعالیت ارگانیسم بدن را تسریع می بخشد. همچنین طلا می تواند بیماری قلبی خانم ها را رفع کند و به پایین آوردن فشار خون کمک کند. دانشمندان بلاروس معتقدند زنانی که زخم معده و یا بیماری های معده دارند از طلا استفاده کنند.

نکته جالبی که وجود دارد سیاه شدن حلقه طلا بر روی انگشت دست می تواند نشانه بیماری صاحب آن باشد.

 

 

طلا پس اندازی مطمعن

یکی از دلایل علاقه بانوان به طلا علاوه بر زیبایی و خواص درمانی آن، پس انداز امن بودن آن است. طلا از ارزش بالایی نسبت به فلزات دیگر برخوردار است و همیشه ارزش خود را حفظ خواهد کرد. علاوه بر این طلا می تواند به عنوان یک سرمایه امن برای بانوان از جذابیت بالایی برخوردار باشد.

 

جمع بندی خواص درمانی طلا

خواص درمانی طلا و تاثیرات آن بر سلامتی بدن از دیرباز تا الان نقش بسیار مهمی داشته است. نظرات به جا مانده از ابوریحان بیرونی و ابن سینا گواهی این حقیقت می باشد.

1.تسریع در روند فعالیت ارگانیسم بدن

2.کمک به درمان نبیماری های قلبی

3.بهبود زخم معده

4.موثر بر گلبول های بدن مردان

5.ضد عفونی کننده

6.موثر در کاهش تپش قلب

7.موثر در درمان سرخک و آبله

8.بهبود بیماری آرتریت روماتیسمی

9.موثر در درمان عارضه و ناراحتی های پوستی

10.کنترل فشار خون

11.خواص روحی و روانی طلا

12.قوت قلب

13.نیرو بخش

14.ایجاد طبیعت گرم و...

 

 

این مطلب را برای دوستانتان ارسال کنید
مشاهده کامل

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی شماره همراه خود را وارد نمایید