Tite Title

جزئیات مقالات

امتیاز بدهید
معرفی انواع زنجیر

 

 

دانستن ویژگی های مدل های مختلف زنجیرطلا امر بسیار مهمی است و شما با این دانسته ها می توانید بهترین انتخاب را با توجه به نیاز خود داشته باشید. مسئله ای که گاهی اوقات به آن توجه نمی شود مدل زنجیر انتخابی برای پلاک های طلاست که باعث می شود زیبایی پلاک یه چشم نیایند پس در انتخاب زنجیر متناسب با پلا ک خود دقت نمایید.

 علاوه بر مدل های مختلف یکی از ویژگی های زنجیرهای طلا، تو پر و تو خالی بودن آن است که باید به آن توجه کنید. اگر از پلاک طلا با وزن بالا استفاده می کنید حتما از زنجیرهای تو پر استفاده کنید زیرا وزن بالای پلاک طلا ممکن است باعث پاره شدن زنجیرهای ظریف و توخالی می شود. زنجیرهای تو خالی برای استفاده روزانه مناسب نمی باشد چون همانگونه که گفته شد این مدل ها از استحکام کمتری برخوردار است. اگر قصد استفاده از کردنبند به صورت روزانه را دارید از زنجیرهای تو پر استفاده نمایید. همچنین به مادرهایی که نوزاد و کودک بغلی دارند توصیه می شود از زنجیرهای توخالی استفاده نکنند چرا که ممکن است بر اثر شیطنت کودکتان پاره شود.

یکی دیگر از ویژگی زنجیرهای طلا ضخامت و پهنای آن می باشد. معمولا از زنجیرهای با ضخامت و پهنای بیشتر، به صورت تکی و بدون پلاک و آویز استفاده می شود که بیشتر مورد استقبال آقایان قرار دارد. اگر شما می خواهید از پلاک استفاده کنید پس سعی کنید زنجیرهایی با ضخامت و پهنای کمتر را انتخاب کنید.

 

ویژگی دیگر زنجیرها طول آن می باشد که کاملا سلیقه ای می باشد و شما می توانید اگر زنجیر بلندی دارید به صورت دو لایه به گردن خود بیاندازید. اگر قصد خرید اینترنتی زنجیر طلا را دارید برای سایزبندی از مقاله چگونگی سایزبندی مصنوعات طلا کمک بگیرید.

انواع مدل زنجیر طلا

در ادامه به معرفی معروف ترین مدل های زنجیرها می پردازیم.

زنجیر کابلی یا فلامینگو

یکی از محبوب ترین و پر کاربرد ترین مدل های موجود در بازار زنجیر فلامینگو می باشد که از بیضی های یک شکل و یک اندازه ساخته شده است. این مدل به دلیل سادگی طرح و سهولت در ساخت از اجرت پایین تری برخوردار است. زنجیرهای فلامینگو ظریف انتخاب مناسبی برای استفاده برای پلاک های ظریف اسم می باشد.

 

زنجیر رولو

این زنجیرها از نظر اتصال و ساختار کاملا شبیه به زنجیر فلامینگو میباشد اما تنها تفاوت این دو مدل با هم، استفاده از دانه های بیضی در فلامینگو و دانه های دایره در زنجیرهای رولو می باشد.

زنجیر کورب یا کارتیر

این نوع از زنجیرها در ایران از طرفداران زیادی برخوردار است. دانه های این زنجیر حالتی موج دار و منحنی شکل است که به هم متصل شده اند و زنجیر را تشکیل داده اند. این زنجیر بسیار مقاوم است که معمولا از نوع بسیار ظریف آن را با پلاک و نوع ضخیم تر و پهن تر آن را به صورت تکی استفاده می کنند. این مدل از زنجیرها برای آقایان نیز مناسب است.

 

زنجیر فیگارو

این مدل بسیار شبیه مدل کارتیر می باشد با این تفاوت که در مدل فیگارو ما بین تعدادی دانه ی کوچک یک دانه ی بلند تر قرار گرفته است. زنجیر فیگارو مناسب استفاده همراه با پلاک نیست و به صورت گردنبند تکی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

زنجیر طنابی

مدل طنابی جزو زنجیرهای مقاوم، سنگین وزن و محبوب قرار دارد. این مدل مانند طناب های به هم پیچیده شده است و این یکی از دلایل انتخاب این اسم است. این مدل برای استفاده با انواع پلاک ها مناسب می باشد.

 

زنجیر سنگاپوری

این مدل یکی از زیباترین هاست که از ترکیب دو زنجیر کورب (کارتیر) و طنابی تشکیل شده است.

 

زنجیر ونیزی

این مدل از زنجیرها از مربع های یک اندازه و بافته شده به هم تشکیل شده اند. زنجیرهای ونیزی از زنجیرهای توپر محصوب می شود و از استحکام بالایی برخوردار است. مدل ریز و کم وزن این نوع از زنجیر برای استفاده با آویز و پلاک بسیار مناسب می باشد اما زنجیرهای با وزن بالا و درشت تر به صورت تکی هم جلوه و زیبایی خاصی دارد.

 

زنجیر ونزو یا ماری

مدل ونزو از حلقه های مماس و چسبیده به هم تشکیل شده است که مانند بدن مار می باشد. این نوع از زنجیرهای توپر محسوب می شود و خیلی مناسب استفاده همراه با پلاک های اسم و یا ساده نیستند بلکه بسیار مناسب برای آویزها و گردنبندهای جواهر می باشد.

 

زنجیر امگا

این نوع از زنجیر از صفحات کوچکی که به صورت زیر و رو مماس با هم وصل هستند ساخته شده است که سطح مسطح و براقی را به وجود آورده اند. امگا از انعطاف کمتری نسبت به سایر گردنبندها برخوردار است و با پیچ و تاب می شکند. به این دلیل برای استفاده روزانه مناسب نمی باشد. درخشش امگا باعث شده که این مدل از محبوبیت بالایی برخوردار شود.

 

 

 

این مطلب را برای دوستانتان ارسال کنید
مشاهده کامل

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی شماره همراه خود را وارد نمایید