Tite Title

جزئیات مقالات

امتیاز بدهید
سنگ هولیت

 

 

 

نام این سنگ جواهر زیبا را به افتخار هنری هو، هولیت گذاشته اند زیرا این سنگ توسط وی در سال 1868 در نوا اسکوتیا کشف شد. او یک شیمی دان، جغرافی دان و زمین شناس کانادایی بود که این ماده معدنی را در هنگام استخراج سنگ گچ توسط معدنچی ها، کشف نمود زیرا این سنگ به نسبت سنگ گچ سختی بیشتری داشت مانع استخراج سنگ گچ شد و این موضوع باعث جلب توجه وی شد.

هولیت ها ماده معدنی بورات است که به شکل کلوخه های نا منظم بوده و به شکل گل کلم می باشد.

بلورهای هولیت، شفاف بسیار کمیاب و کوچک می باشد که بزرگترین این بلورها 1سانتی متر است اما کلوخه های آن در احجام 50 کیلویی یافت می شود.

هولیت ها ظاهری شبیه به مرمر یا پورسلین داشته و درخشندگی نیمه شیشه ای دارد. این ماده با ارزش، کدر و سفید و یا خاکستری با رگه های خاکستری، قهوه ای و یا سیاه است. هولیت های با کیفیت سنگ جواهر یا به رنگ سفید خالص و یا با رده های تیره و قابل مشاهده است.

 

این سنگ جواهر خاصیت رنگ پذیری بسیاری دارد و می تواند به عنوان فیروزه و مرجان قرمز و لاجورد به فروش برسد. با رنگ آبی آن را تبدیل به فیروزه و لاجورد و با رنگ قرمز مرجان می کنند... اما فروشندگان معتبر به پردازش آن اشاره می کنند.

هولیت ها از تخلخل بسیار بالایی برخوردار است و این خصوصیت یکی از اصلی ترین تفاوت بین این سنگ و مرمر سفید می باشد. گاهی هولیت را به عنوان فیروزه سفید و یا به نام های سنگ بوفالوی مقدس یا سنگ بوفالوی سفید به فروش می رسانند.

خاستگاه این سنگ در ابتدا کانادا بود اما بیشتر منابع در کالیفرنیا و لس آنجلس می باشد و ذخایر آن در ترکیه، آلمان، مکزیک و روسیه واقع شده است.

 

 

خواص درمانی و افسانه های سنگ هولیت:

گفتنی است که این سنگ می تواند کلسیم بدن را متعادل کند و به استخوان و دندان ها قوت بخشد همچنین از آن به عنوان سنگ آرامش بخش نام می برند که با قرار دادن آن بر زیر بالش  باعث خوابی آرام می شود.

هندوها معتقدند که با قرار دادن این سنگ بر روی چاکرای چشم سوم یعنی بین دو ابرو، فرد می تواند خاطرات زندگی های گذشته خود را به یاد آورد.

هولیت ها عصبانیت را از بین برده و انرژی منفی را از بین میبرد.

 

برش سنگ هولیت

هولیت ها تراش ناپذیر هستند به همین دلیل به صورت کوژ تراش برش خورده و به اشکال کروی، بیضی و اشکال فانتزی در می آید.

برای تمیز کردن این سنگ ها به نکات زیر توجه نمایید:

این سنگ به دلیل نرمی زیاد ممکن است در هنگام شستشو خراش بردارد پس به آرامی با پارچه نرم و آب و صابون آن را بشویید.

حتما به خوبی صابون را از روی سنگ ها پاک کنید. پس از شستشو بهتر است این سنگ را بر روی پارچه نرم و دور از جواهرات دیگر خود نگهداری کنید.

 

 

 

 

این مطلب را برای دوستانتان ارسال کنید
مشاهده کامل

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی شماره همراه خود را وارد نمایید